Kajakarstwo

Z Wigier do Bałtyku – spływ charytatywny Suwalczan dla Przystani.Jako Suwalczanie i jako firma AM Kajak.pl będziemy wspierać daną wyprawę. Warto wspierać lokalne inicjatywy, tym bardziej gdyż celem jest pomoc dzieciom.

Naszą ostatnią akcją sponsorską jest zapewnienie 3 kajaków jednoosobowych, które posłużą Danielowi DaneckiemuJakubowi Skrodzkiemu oraz Arkadiuszowi Makowskiemu do pokonania dystansu z Wigier do Bałtyku, a to wszystko w szczytnym celu! Czwartym uczestnikiem spływu jest Agata Wilk, która z lądu będzie wspierała poczynania na wodzie.
Spływ rozpocznie się 9 maj 2020 z klasztoru w Wigrach. Suwalczanie spłyną Czarną HańcząKanałem AugustowskimBiebrząNarwią i Wisłą, aż do morza. Przewidywany czas pokonania 1000 km odcinka to 16 dni.Trasa spływu będzie przebiegała przez kilka większych miast: Augustów, Łomżę, Nowogród, Ostrołękę, Pułtusk, Zegrze, Nowy Dwór Mazowiecki, Płock, Toruń, Bydgoszcz, Chełmno, Grudziądz, Kwidzyn, Tczew. Zakończenie planowane jest w Mikoszewie.

Daniel z Kubą są zapalonymi rowerzystami, spędzają również dużo czasu na wodzie. Mają już doświadczenie z dłuższymi spływami – w 2018 przepłynęli Czarną Hańczą od źródeł do ujścia. Z kolei Arek to podróżnik, który ma na swoim koncie ciekawe samodzielne podróże, jak chociażby wyprawę na Grenlandię z Suwalskim misiem UśMichem
Suwalczanie swoją inicjatywą chcą zachęcić firmy i instytucje do wpłacania datków na konto Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci Przystań w Suwałkach.
Każda firma, która zdecyduje się na przekazanie datku dla Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci Przystań w Suwałkach i prześle im potwierdzenie przelewu na adres mailowy może liczyć na umieszczenie logo na kajakach, wpisach które pojawią się na blogu Smaczne Podróże, podziękowania w materiale filmowym oraz mediach społecznościowych. Wszystkie te działania mają na celu zebranie środków na rzecz organizacji.

(informacje znajdziecie na stronie bloga Smaczne Podróże) 

Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Suwałkach i Augustowie 

Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Suwałkach i Augustowie jest Organizacją Pożytku Publicznego od 1992 roku.

Świetlice socjoterapeutyczne obejmują swoją opieką wychowawczą i socjalną dzieci wywodzące się z rodzin z problemem alkoholowym oraz niewydolnych wychowawczo.

Największą aktywność placówka ta wykazuje na polu pomocowym na rzecz dzieci potrzebujących i ich rodzin. Świetlica jest również organizatorem wypoczynku letniego i zimowego, jak też wielu działań mających na celu wspieranie dzieci w rozwoju ich zainteresowań w procesie uspołecznienia.

Więcej informacji na temat spływu oraz progi wsparcia znajdą Państwo bezpośrednio na blogu Smaczne Podróże

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error

Zobacz również: